| EXSHINE Part Number: | EX-745C102332JP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number: | 745C102332JP |
| Manufacturer / Brand: | CTS Electronic Components |
| Brief Description: | RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Condition: | New and unused, Original |
| Datasheet Download: | 740-746(C,X) Series Datasheet |
| Application: | - |
| Weight: | - |
| Alternative Replacement: | - |
| Tolerance | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm) |
| Series | 745 |
| Resistance (Ohms) | 3.3k |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Resistors | 8 |
| Number of Pins | 10 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number | 745C102332JP |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Expanded Description | 3.3k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Description | RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 2512 |
| Circuit Type | Bussed |
| Applications | - |
| Standard Package | 4,000 |
|---|
|
|
T/T (Bank Transfer) Receiving: 1-4 days. |
|
|
Paypal Receiving: immediately. |
|
|
Western Union Receiving: 1-2 hours. |
|
|
MoneyGram Receiving: 1-2 hours. |
|
|
Alipay Receiving: immediately. |
![]() |
DHL EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
FEDEX EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
UPS EXPRESS Delivery time: 2-4 days. |
![]() |
TNT EXPRESS Delivery time: 3-6 days. |
![]() |
EMS EXPRESS Delivery time: 7-10 days. |

- CTS Electronic Components is a division of CTS Corporation. The division has five product lines: Electrocomponents, Filters, Frequency Control, Resistors, and Thermal Management Solutions. The company manufactures an extensive array of frequency-control devices, ceramic RF filters and duplexers, EMI/RFI filters, capacitors, DIP and rotary switches, rotary and linear potentiometers, encoders, resistor and resistor/capacitor networks, and heat management components. With manufacturing locations in Albuquerque, New Mexico; Hopkinton, Massachusetts; Nogales, Mexico; Singapore; Zhongshan and Tianjin, China; and Kaohsiung, Taiwan; CTS is able to serve major markets such as medical, defense and aerospace, industrial controls, power management, HVAC, security, lighting, audio, communications, computer, and electronic networking.