| EXSHINE Part Number: | EX-ISL88017IHTZ-T7A |
|---|---|
| Manufacturer Part Number: | ISL88017IHTZ-T7A |
| Manufacturer / Brand: | Intersil |
| Brief Description: | IC VOLT SUPERVISOR TSOT23-7 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Condition: | New and unused, Original |
| Datasheet Download: | ISL88016-17 |
| Application: | - |
| Weight: | - |
| Alternative Replacement: | - |
| Voltage - Threshold | Adjustable/Selectable |
|---|---|
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Other Names | ISL88017IHTZ-T7ADKR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Part Number | ISL88017IHTZ-T7A |
| Expanded Description | Supervisor Open Drain or Open Collector Channel TSOT-23-6 |
| Description | IC VOLT SUPERVISOR TSOT23-7 |
| Other Names | ISL88017IHTZ-T7ADKR |
|---|---|
| Standard Package | 1 |
|
|
T/T (Bank Transfer) Receiving: 1-4 days. |
|
|
Paypal Receiving: immediately. |
|
|
Western Union Receiving: 1-2 hours. |
|
|
MoneyGram Receiving: 1-2 hours. |
|
|
Alipay Receiving: immediately. |
![]() |
DHL EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
FEDEX EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
UPS EXPRESS Delivery time: 2-4 days. |
![]() |
TNT EXPRESS Delivery time: 3-6 days. |
![]() |
EMS EXPRESS Delivery time: 7-10 days. |

- Intersil Corporation is a leader in the design and manufacture of high performance analog semiconductors. The Company's products address some of the industry's fastest growing markets, such as: flat panel displays, cell phones, other handheld systems, and notebooks. Intersil’s product families address power management and analog signal processing functions. Intersil products include battery management ICs, hot-swap and hot-plug controllers, linear regulators, supervisory ICs, switching DC/DC regulators, power MOSFET drivers, optical storage laser diode drivers, DSL line drivers, video and high performance operational amplifiers, data converters, interface ICs, analog switches and multiplexers, crosspoint switches, voice-over-IP devices, and ICs for military, space, and radiation-hardened applications.