| EXSHINE Part Number: | EX-C322C130JAG5TA |
|---|---|
| Manufacturer Part Number: | C322C130JAG5TA |
| Manufacturer / Brand: | KEMET |
| Brief Description: | CAP CER 13PF 250V C0G RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Condition: | New and unused, Original |
| Datasheet Download: | Goldmax, C0G 300 Series |
| Application: | - |
| Weight: | - |
| Alternative Replacement: | - |
| Voltage - Rated | 250V |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Thickness (Max) | - |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Series | Goldmax, 300 |
| Ratings | - |
| Package / Case | Radial |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Manufacturer Part Number | C322C130JAG5TA |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.260" (6.60mm) |
| Features | Low ESL |
| Failure Rate | - |
| Expanded Description | 13pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
| Description | CAP CER 13PF 250V C0G RADIAL |
| Capacitance | 13pF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Standard Package | 500 |
|---|
|
|
T/T (Bank Transfer) Receiving: 1-4 days. |
|
|
Paypal Receiving: immediately. |
|
|
Western Union Receiving: 1-2 hours. |
|
|
MoneyGram Receiving: 1-2 hours. |
|
|
Alipay Receiving: immediately. |
![]() |
DHL EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
FEDEX EXPRESS Delivery time: 1-3 days. |
![]() |
UPS EXPRESS Delivery time: 2-4 days. |
![]() |
TNT EXPRESS Delivery time: 3-6 days. |
![]() |
EMS EXPRESS Delivery time: 7-10 days. |

- KEMET Corporation is a leading global supplier of electronic components. We offer our customers the broadest selection of capacitor technologies in the industry across all dielectrics, along with an expanding range of electro-mechanical devices, electromagnetic compatibility solutions and supercapacitors. Our vision is to be the preferred supplier of electronic component solutions for customers demanding the highest standards of quality, delivery and service.